Ziyaretçi Formu
Bize Ulaşın

534-

3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul Lokasyonları

December 13,2015 0 comments

3. Havlimanı Lokasyon
Arnavutköy-Göktürk-Çatalca yollarının birleştiği kavşaktaki 3.500 hektarlık bölgeye yapılacak havaalanının 6 pisti bulunacak. Dış dokusu Edirne’deki Selimiye Camii’nin İslam-Osmanlı motifinden esinlenerek yapılacak havalimanını dünyanın en büyuk havalimanlarında biri olacak.

Arnavutköy-Göktürk-Çatalca yollarının birleştiği kavşakta hayat bulacak olan 3.havalimanı projesi için ihale takvimi işlemeye başladı. Tamamlandığında dünyanın en büyük havaalanları arasında yer alacak olan havalimanına sadece Türkiye’den  değil dünya çapında kreditörlerden de ilgi var.

kanal-istanbul_949

3.köprü güzergahı
3. Boğaz Köprüsü, öncesinde Uskumruköy Kavşağı, sonrasında ise sırasıyla Riva, Hüseyinli, Reşadiye, Alemdağ ve Paşaköy Kavşakları arasında inşa ediliyor. Proje kapsamında Mahmutbey-Odayeri arası 22 kilometre; Odayeri-Paşaköy arası 60 kilometre ve Çamlık-Reşadiye arası 13 kilometre uzunlukta.

Ü51tablo2

Kanal İstanbul Güzergahı
Kanal İstanbul’un güzergâhı, Karadeniz kıyısındaki Yeniköy, halen faal olan Sazlıdere Barajı ve bu barajın suladığı tarım arazilerinin bulunduğu Sazlıdere Vadisi, hemen yakınındaki Başakşehir ile Arnavutköy ve Küçükçekmece Gölü’nden Marmara’ya doğru olacak.

s

fft99_mf1307737

Yorum